www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> имат ли българите бъдеще?


Страници: (5) [1] 2 3 ... последна » ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> имат ли българите бъдеще?, учебник по история
Ник
Публикувано на: 24.6.2006, 15:16
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 380
Участник # 219
Дата на регистрация: 26-December 05



Впечатлен съм от познанията на мнозина участници във форума,от изявената им готовност за борба за българщината и дори жертвоготовност.В един момент четейки донесен ми учебник по история за пети клас на издателство СИЕЛА,си зададох въпроса-"какво значение има всичко,след като почти ни отнеха децата?Цялата масова лъжекултура и подмяна на ценностната ни система докараха до там,че децата ни не харесват нашето,обичат USA,живеят във свой виртуален свят без реалности и практически връзката между тях и предните поколения е прекъсната.Те просто не са българчета.Оказва се ,че липсата на патриотично възпитание и съответно внимание и грижа към подрастващите е от решаващо, според мен ,значение за оцеляването ни,като нация.Идва ми наум,че и да имаме армия,ако не е мотивирана от патриотизъм-тя няма да е пълноценна във функциите си и обратно,патриотичните формирования са силно мотивирани и намират начин за противодействие,ефективни са в много голяма степен. Та за учебника:Започвам с корицата,украсена със шестолъчна звезда,може би издателски символ,но повтарящ се по-нататък многократно.От стр.124до 144 ,история- предимно турска.За християнството -три странички.Снимка на български селяни от късното средновековие,която спокойно може да е на френски или други селяни, но определено не е на български селяни-децата ни обаче не знаят това.Селяните не носят шалвари,но по-нататък в текста се казва,че носията ни се състояла от ШАЛВАРИ,в скоби пояснено,като широки панталони.Царете ни Ивановци,както сме ги учили и както са придобили гражданственост-Иван Асен,Иван Александър-изведнъж са станали-Йоановци.Ласкателно е посочено,че България е създадена на ОТНЕТИ от Византия територии.Не е пропуснат изключително важния за нашата история факт,че имп.Никифор Фока е заповядал да набият българските пратеници и че нарекъл господарят им "кожогризец".На друго място българските пратеници са описани,като "остригани и немити".Коментиран е"добронамерено" факга,че през средновековието в Европа,названието "българин",е било най-тежка обида.Българите са "лоши хора,беззаконници,бугри....Щом дружиш с такава гад,ще те смятат за безверник и развратник.." и т.н. и т.н.Това видях за около 20-на минути.Не съм чел целия учебник.Не искам да задавам въпроси,искам форума да вземе отношение,защото учебниците /не е само този/,са бомба със закъснител,ужасяващо обстоятелство,което в един момент може да обезмисли всички пориви и усилия за бъдещето на България.Просто няма да има за кого да се борим!Няма да има кой да поеме щафетата!
PM
Top
Petee
Публикувано на: 24.6.2006, 22:30
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 358
Участник # 382
Дата на регистрация: 15-May 06



"Който притежава младежта притежава и бъдещето" - Адолф Хитлер
Майката му е масова атака с истинска история, а междувременно да се издири кои са авторите на тези лъжи и кой е платил за да бъдат написани и разпространени. Казах ви, ако не отхвърлим паричната система и не си плюем на ръцете ще ни направят ЛУДИ! Който плаща обяда той поръчва музиката!
Малчуганите трябва да бъдат подготвени за подобни лъжи и да знаят за какво става въпрос. Вгаговете живеят сред нас, говорят като нас, изповярват същите идеи, проблеми като нас...
PMEmail Poster
Top
Ник
Публикувано на: 24.6.2006, 22:47
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 380
Участник # 219
Дата на регистрация: 26-December 05



каква масирана атака,като нямаме медии?Родителите и обществото не се интересуват,какво учат децата им,а най-важно те не схващат,че това е най-верният път към нашето унищожение.Всички са се вторачили в личните си проблеми и не забелязват какво става,а и някой да забележи нещо не му отдава било поради невежество или друго,нужното внимание.Освен това хората вече не четат,създават им се алтернативи,зомбират ги.
PM
Top
Спорт-Здраве
Публикувано на: 24.6.2006, 23:49
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 934
Участник # 301
Дата на регистрация: 24-March 06



Като човек още ненапуснал тези среди и който...донякъде може да представи ученическия поглед на нещата: войната за просвещение е загубена безвъзратно.Единственото,което може да се направи,това е агресивната физическа сила.Нищо друго.

Приятел съм с всичките си учители,но заради своите възгледи съм мразен от всяко по-високо ниво.Успеха ми се следи,следят се отсъствията ми,клюки се носят за "поредното мое изказване".На нож съм с целия директорски състав,а при евентуален административен или друг проблем поставям учителите между чука и наковалнята.

Когато сте вътре в стадото,по средата на кошарата,в най-голямата бъркоч на абсурдни и несъвместими разбирания,но обединени единствено от общия си враг - всяка добродетел,ще се убедите че е невъзможно.Но ако някой се интересува от макар и най-рисковия метод,силовия,нека пише ЛС.Имам идеи,които вече са изпробвани и носят около 2/3 успеваемост...не само в насока училище,а в материален,личностен и обществен аспект.Този "агресивен" метод може би се явява вариант на осъществяване на "алтернативите",за които се говореше в една неотдавнашна тема.

Относно учебниците...не се притеснявайте родители.Децата масово са възпитавани(в училище и на улицата) на незаинтересованост, а за пред хората - на пацифизъм.Проблемът с учебниковото съдържание е едва поредното пагубно следствие от отровата,а именно - убиването на желанията,изкореняването на ценностната система.И тук е деликатният момент: на нейно място не се поставя друга.Остава празно.Всяко добродетелно нещо,било то проява,изказване,възглед или морална ценност,е първо принизено,след това изопачено,накрая непряко,но подсъзнателно отречено.Отрича се и знанието като същност.Всичко е просто...шега,буквите в учебника - недоказани илюзии.

Прилича на пералня.Барабана се върти: от учебниците-гадост, от личния пример на преподавателите-гадост, от личното отношение на преподавателите-гадост, гадостта до сега се умножава при общуването между бъдещите дегенерати.И цялата обща гадост децата я носят в дома си.Там,тази гадост среща гнуста,която родителят носи от проблемите на работното си място.Това е цикълът и центрофугата.Но кое въобще е мотора?
Мотора,това е незаинтересоваността,безразличието,безсмислието и всичко с без- което можете да се сетите.Защото което "е",бе изкоренено и пустош е на мястото му.Там е проблема,не в учебника.Децата и учениците са достатъчно обработени,за да не им обръщат никакво сериозно внимание.Учебниците са за онези,които все пак попаднат във филтъра на пералнята.Тогава се изхвърлят от системата,което всъщност е прекрасно,но страха ги погубва.

И все пак,врагът става слаб.В най-голяма опастност е този,който твърде дълго е бил недосегаем,този,който е отвикнал да воюва.
nik,без да те подстрекавам,бащите на много пиятели се виждат очи в очи с даскалите.За пример,когато бяхме малки,класната ни беше вегетарянка и ги говореше все такива.Един ден, съученик отказал да яде месо.На следващия ден идва баща му и с думите "Няма да учиш детето на глупости..." едва не й светил маслото.
Колкото и неморални,дори низки да се сторят на някой думите ми - свърши се времето.Друг изход няма.Или се биеш,или не.Ако бях на твое място...издирвам един от авторите.Намирам начин за лична среща.Давам му да разбере,че понятието "живот" от учебника по философия не е просто лаф.Свидетели няма,за сега няма и сблъсък и си отиваш с доволна съвест.Обърни страха от системата към нея,тя досега не се е страхувала.Ще остане изненадана...
PM
Top
Petee
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 358
Участник # 382
Дата на регистрация: 15-May 06



Ей имам някаква идея, но не става въпрос за медия. Прожектира се вечерно време от далечно разстояние кратка и ясна информация на голяма стена - сграда, синагога и т.н. Това не става във обикновен прожектор и от близко разстояние, а напротив от доста далече и под ъгъл така, че да не може да се види откъде идва. Могат да се използват много лазерни фенерчета или пък...абе има едни прожектори перфектни за целта на които се слага нещо като матрица отпред с резки за това което ще прожектираш. Те всъщност се използват точно затова - прожектират се на сгради разни движещи се с голяма скорост фигурки с цел хипноза разбира се. Като имам време ще потърся къде и за колко ги продават. Ако идеята ви се струва прекалено тъпа съжалявам, но все е нещом нали така?
PMEmail Poster
Top
Sinclaire
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 230
Участник # 313
Дата на регистрация: 31-March 06



Напротив идеята е супер! Може да се прожектира "Чифутите са гризачи" на стената на синегогата smil4334a5f2e45cb.gif Проблемът е техническото обезпечаване на това начинание. Един най-обикновен проектор струва 1500-2000 лева, а за тази джаджа ще трябват и множество лещи за пречупване на светлината , за да заблуждаваме куките, че идва от друга сграда. Това за съжаление ще оскъпи нещата мноого!


--------------------
[size=medium][color=0000FF][font=Impact]?? ????? ? ????? ????????![/font][/color][/size]
PM
Top
Petee
Публикувано на: 25.6.2006, 12:38
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 358
Участник # 382
Дата на регистрация: 15-May 06



Е кажи колко скъпи де! 2000-3000 лв разделени на 20-30 човека според мен си е напълно поносимо...
Между другото истина ли е това което си мисля, че в този форум може да чете куцо и сакато, стига да се регистрира? То ако ще се знае какво ще правим, по-добре да не го правим
PMEmail Poster
Top
Sinclaire
Публикувано на: 25.6.2006, 19:26
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 230
Участник # 313
Дата на регистрация: 31-March 06



Така е! Сигурно и куките дебнат. Но Интернет се следи! Това е факт. 20% от ресурса на ЦРУ отива за следене на пощите, чатовете, сървъри, локални мрежи и т.н.


--------------------
[size=medium][color=0000FF][font=Impact]?? ????? ? ????? ????????![/font][/color][/size]
PM
Top
Petee
Публикувано на: 25.6.2006, 20:16
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 358
Участник # 382
Дата на регистрация: 15-May 06



Ами като е така, защо не се направи нещо като под форум или пък отделен само за проверени и сигурни хора, където да се обсъжда какви ще бъдат действията?
PMEmail Poster
Top
Янга
Публикувано на: 25.6.2006, 21:15
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 338
Участник # 326
Дата на регистрация: 7-April 06



5 клас помня, че учехме годините на "Османското присъствие". В учебника ли, в тетрадката ли, имаше нагледна информация за това как се строи джамия. Родителите ми бяха възмутени от тази урочна статия...
Какво съм учила и какво друго е пишело в учебника не помня, въпреки че тогава човек все още можеше да ме накара да обърна внимание на четене на учебници повече от половин час...В гимназията въобще не обръщах внимание на подобни неща, защото това значеше само да се ядосвам. Добре че случих на родолюбиви учители по история, иначе не знам.
Както някой спомена учебниците в днешно време не са чак такова зло, защото децата не им обръщат внимание. Първо не могат да разберат урока заради академичния език, второ 10 мин след изпитването са забравили всичко. Такава е нагласата на ученика - и най-големите зубъри не вдяват и 20% от това, което пише по учебниците, нито пък го ползват. Всички са на мнение че помагалата са скапани и не им обръщат внимание. Това явление на абсолютна незаинтересованост, обаче, е много страшно. Както и да се опитваш да им наливаш акъл в главиците те не го ли искат няма смисъл. Интересите на децата в днешни дни се свеждат само до Counter Strike или поредната песен на някоя цицореста певачка. Това е трагедията, не учебниците. И ако продължи българинът в същия дух той наистина няма бъдеще!
Спорт-Здраве, напълно ми е ясно положението ти. Изпадала съм във всякакви безумни ситуации, а накрая бях и официално предупредена от училищната педагожка да спра да пуша в тоалетните, защото съм бъркала в здравето на някаква изкукуригала стара чанта(даже и на 14 годишните пикли не правеха никакъв проблем че пушат). Опитаха се още да ме изкарат фаталист smil4334ab7941679.gif , анорексичка smil4334a69a0bdb2.gif smil4334aa44c7e89.gif и какво ли още не. Поне тези неща ми ги казаха и си ги знам. Да не говорим какви обиди съм си отнасяла. Свиквай да бъдеш гледан под лупа и следен и не забравяй, че никога няма да те третират като другите. Колкото и прилежен, и добър ученик да си винаги ще имат едно на ум спрямо теб. И да не говориш открито за идеи и възгледи има начин те да излязат наяве, винаги. Не можеш да се спасиш - просто се бори, не спирай и не се предавай! Това е системата - още от най-ранна детска възраст те мачкат и се опитват да те превръщат в овца.

П.С. Това за прожекциите е добра идея, но доколко е изпълнима?
PM
Top
Ник
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 380
Участник # 219
Дата на регистрация: 26-December 05



не трябва да се успокояваме,че децата "не вдяват",още повече,че не е вярно.наученото в тази възраст оставв за цял живот.осакатяват ни децата,прави се умишлено и тези,които го правят не мислят така за "вдяването".това е подготовка за "новата "ни държава.атаките срещу децата са всеобхватни-реклама,телевизия,интернет,чуждици,надписи върху дрешките,светски простотии,"яки"купони,алкохол,дрога,секс,музикална инвазия откъде ли не. Не! трябва да протестираме и да лягаме и ставаме с мисълта как да обърнем внимание на приспаното ни общество,така,че да разбере за какво става дума.да се реагира и да се обвиняват директори и учители предаващи такива простотии в национално предателство.да се бие камбаната в Европейските институции и навсякъде където може.Но трябва да се разучи подробно учебниковия материал,да се анализира от специалисти,учители.досега точно те първи трябваше да бият камбаната!
PM
Top
Севар
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 371
Участник # 13
Дата на регистрация: 11-July 05



Petee, това е много хитра идея. Не ми е идвала на ума. Сещам се за двама антикомунисти, които поставили един транспарант на фасадата на някаква сграда. Транспаранта трябвало да се развие с електрически механизъм автоматично в определен час, но заваляло дъжд и той дал накъсо, а междувременно организаторите ги хванали от ДС. Но пък сега не е забранено да излъчваш с проектор, щом не е забранено да ни облъчват с гнусни билбордове, с чалга радиа в градския транспорт и т.н. Не се поддавайте в никакъв случай на призиви, че всичко е изгубено. Пред нас има толкова много възможности. Даже след време ще се чудим как не сме се възползвали от тях. Властта е под параноя, защото знае какви са възможностите и я е страх да не се усети някой случаен човек.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
Petee
Публикувано на: 27.6.2006, 10:20
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 358
Участник # 382
Дата на регистрация: 15-May 06



Виждаш ли Севаре, как ми щрака пипето :)
Знаеш ли, пука ми за глупавите закони кое е позволено и кое не. Това което предложих съвсем лесно може да се реализира и е трудно да те хванат. Ако ще хващат нещо, това ще е прожектора които излъчва. Това обаче е почти невъзможно, защото ще става от голямо разстояние. Екран ще е която и да е по-голяма стена на сграда.
За прожектор трябва да се търси специален, но с малко игра могат да се сглобят няколко китайски лазарни фенерчета които могат да се купят за нищо пари.
PMEmail Poster
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 27.6.2006, 10:49
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Мисля по техническата част. Но имам задължение в тези предстоящи 2 седмици и след като приключа с него ще се отдам на техниката.

То техничестата част - все ще се нагласи, но трудно е какво да се предложи като текст за проектиране. Трябва да е кратък и уцелващ десятката. Както и да има 30-30 такива подготвящи хората текста , които да се сменят от време на време.

А това дали трябва да е от голямо разстояние - може да поспорим. Примерно какво пречи да се прожектира от някой известен офис? Щом шефа е съгласен и си плаща съвестно наема - никой не може да забрани.Нали не е забранено да се лепят рекламни плакати? А какво ще има да се прожектира - наша си работа. Важно да не е забранено от законите.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Ник
Публикувано на: 12.7.2006, 21:47
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 380
Участник # 219
Дата на регистрация: 26-December 05



Не мога да скрия,че съм разочарован от активността по тази тема.На мен ми се струва от изключителнаа важност за оцеляването ни,а предложенията са и малко и в границите на екзотичното.Възможно е и вината да е в мен и да не съм успял да представя проблема в цялата му сериозност.
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (5) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020